3 maart 2013, Beverwijk. De slotronde van de West-Friese jeugd judo in de Walvis, de grote sporthal in Beverwijk, voor alle vijf divisies van de WFJJC. Er lagen dan ook wel tien matten klaar. Na de gezamenlijke buiging van een paar honderd judoka’s en een grote rij scheidsrechters, waaronder onze Cees Slewe (de Rots), kon het om tien uur beginnen. “Van Heest-Landsmeer tegen BC Krommenie op mat 4!” klonk het door de luidspreker. De judoka’s stelden zich op, bogen driemaal en toen mocht Wiebe van start. Hij kreeg een wilde dame tegenover zich. Maar Wiebe liet zich niet van de wijs brengen, won het pakkingsgevecht, en voerde al snel een mooie heupworp uit: ippon! Daarna was het stuivertje wisselen en dus spannend, maar uiteindelijk zegevierde ons team met 10-8. De tweede partij moest tegen Hikiwake. Danique knokte zich tot twee keer uit een houdgreep. Ze verloor haar partij omdat de tweede houdgreep 17 seconden had geduurd en daardoor een yuko voor haar tegenstander opleverde. Dat was pech want Danique liet een paar mooie combinaties zien―als een worp niet gelijk lukte schakelde ze heel snel naar een andere worp. Sem (Stravers) ging ook met een wilde figuur de mat op die hem wel eens te grazen wilde nemen maar Sem zette precies op tijd zijn heup voor de zijne: hara goshi, ippon en afgelopen. Sofie moest daarna, en aangemoedigd door Kelley, “hij moet met jou mee!” verblufte ze haar tegenstander met een ko soto gari. Die gaat zo:

Deze pot wonnen onze jongens en meiden met 12-6. Daarna tegen Toradoshi, waarin Thymen door scherp aan te vallen zijn gevecht domineerde en dat met een perfect getimede hara goshi voortijdig wist te besluiten. Deze wedstrijd wonnen we met 14-4: drie keer winst dus voor team. Het resulteerde in een knappe tweede plaats aan het einde van de competitie!

Pieter mocht iedereen blij maken! Het team met het topje van de beker!