Haarlem, 19 september. Het Spaarne team toernooi. In de ochtend traden onze judo jonkies aan in Topjudo combinatie teams: de A pupillen en de B pupillen. In de eerste wedstrijd van de B pupillen werd dapper gestreden. Wessel viel op door halverwege zijn wedstrijd er een schouderworp in te knallen die degenen die hem volgen al een tijdje in de maak zagen. Lily liep tegen een overname aan maar draaide zich 10 cm boven de grond horizontaal om haar lengte as en wist zo een ippon tegen te voorkomen. Doe het maar eens na. Toen het na twee potten ―één gewonnen, één verloren ― tijd was voor pauze wisten onze jeugdjudoka’s niet hoe snel ze naar buiten moesten om met zijn allen de vlakbij gelegen speeltuin onveilig te maken en met volle monden te gaan klauteren en klimmen. Zeer functioneel! Want judo is eigenlijk een soort klauteren niet in een klimrek of een boom maar in een mens, en één die zelf ook wil klauteren. Dat is algemeen bekend. Na de pauze moesten de B pupillen tegen Kenamju en waren niet onder de indruk maar wel wat slordig: dit werd verloren met 5-2. Een toch wel wat geflatteerde uitslag want Mirthe had bijvoorbeeld best met haar twee vlechten in de ogen van haar tegenstander kunnen zwiepen maar was zo sportief dat na te laten.

spaarne1

Coach Pieter nam het team na afloop van deze pot apart en legde de essentie van een goede pakking nog maar eens uit. Daarna moest het B pupillen team tegen het sterke Judo A Zeven en nu werd weliswaar opnieuw verloren maar volgens Pieter in ieder goed gejudood en dat is ook wat waard. Jullie verslaggever kon zich niet in tweeën delen en kreeg daardoor maar weinig van de A pupillen mee. Sophie wist een keer geraffineerd aan een worp te ontkomen, tilde haar tegenstander een decimeter van de vloer en gooide hem vlak op zijn rug. Zo moet het vaker gegaan zijn want de A pupillen deden het erg goed. Ze kwamen eerst na twee gewonnen partijen in de ochtend in de winnaarspoule en wisten in de middag de beste van de besten te zijn: het A pupillen team kampioen van het toernooi!

spaarne2 spaarne3